Tag: Hekuran Murati

1 2 30 / 52 POSTS
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që po mbahet ka miratuar propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për rritjen e shumës së skemave pensionale për ka [...]
Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë të shtunën se 272 pajisjet e kriptovalutave të konfiskuara nga një aksion i Policisë së Kosovës në Lep [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë me dije se nuk do të ketë më nevojë për vërtetim të tatimit në pronë që të regji [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se projektimet e rritjes ekonomike deri në fund të vitit pritet të janë mbi 10 p [...]
Sot më 6 shtator, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka marrë pjesë në Konferencën e Parë Vjetore të Ministrisë së Financave [...]
Sot, Ministri Murati ka dërguar në Prokurorinë Speciale kallëzimin penal lidhur me procesin e shpronësimeve për projektin e ndërtimit të rrugës nacio [...]
Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka deklaruar se këtë viti vendi do të ketë rritjen më të madhe ekonomike gjatë dy dekadave të fundit. Murati [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se Bordi Mbikëqyrës ka shkarkuar drejtorin e Njësisë për Inteligjencë Financ [...]
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve Hekuran Murati dhe drejtoresha për Ballkanin Perëndimor e Bankës Botërore Linda Van Gelder, pas negocimit [...]
Ministri i Financave, Punës dhe transferove, Hekuran Murati, ka ftuar bashkatdhetarët që të blejnë Bonot e Diasporës, përmes së cilave ai thotë se mu [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve në Qeverinë e Kosovës , Hekuran Murati ka bërë të ditur se mes Bankës Qendrore të Kosovës dhe gjashtë bankave ko [...]
Qeveria e Kosovës ka miraruar rishikimin e buxhetit për vitin 2021, raporton EkonomiSot Gjatë prezantimit të projektbuxhetit ministri i Financave [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transferve, Hekuran Murati dhe Ambasadori i Italisë, Nicola Orlando, kanë nënshkruar sot në Prishtinë Marrëveshjen pë [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Rozeta Hajdari kanë pritur sot në t [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati ka paralajmëruar pako të re të rimëkëmbjes ekonomike, paralelisht me rishikimin e buxheti [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati i është kundërpërgjigjur kritikave të opozitës lidhur me çështjen e faljes së gjobave të biznese [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se është sot Kosova ka pranuar një transaksion prej 50 milionë eurove nga Ko [...]
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve dhe Banka Zhvillimore e Këshillit të Evropës (BZhKE) nënshkruan sot marrëveshjen e amendamentimit numër [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar se është ekzekutuar pagesa për grupin e parë të punëtorëve që përfitojnë ng [...]
Nën udhëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati është mbajtur sot takimi i radhës i Komisionit të Granteve, ku u diskut [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar sot se Kosova po kalon në një situatë emergjente me pandeminë COVID-19, ku [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe ai i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të dalin sot në një konferencë për media. Konf [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati pranoi zyrtarisht detyrën e ministrit Ministri në detyrë i Financave Agim Krasniqi. G [...]
Ka dështuar sërish ndryshimi i ligjit për Automjete, me të cilën do të hiqej homologimi i veturave. Me 32 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë absteni [...]
Hekuran Murati anëtari i Komisionit Hetimor Parlamentar për Privatizimin, ka thënë se privatizimi i fabrikës së "Tubave" në Ferizaj, iu është shitur [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati,  ka akuzuar Qeverinë Hoti që nuk po i përkrah qytetarët dhe bizneset. Ai përmes një shkrimi në "Fac [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga partia Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, Hekuran Murati, ka adresuar kritik [...]
Kuvendi i Kosovës sot (e premte) pritet ta shqyrtojë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19 në territorin e Republikës së K [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje i cili është edhe kryetar i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Hekuran Murati ka thënë se qeveria ka proklamuar rimë [...]
Deputetët e Vetëvendosjes, Hekuran Murati dhe Mefail Bajqinovci, kanë siguruar mjetet shtesë për zjarrfikësit për rrezikshmërinë dhe angazhimin e tyr [...]
1 2 30 / 52 POSTS