Tag: hashim thaci

1 2 3 4 90 / 120 POSTS
Bashkimi Evropian përmes një letre dërguar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ia bën të qartë Qeverisë së Kosovës se në çfarë niveli ka fillu [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbyllur fjalimin në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë të OKB-së, duke ia numëruar presidenti [...]
Ekipi negociator që do të votohet nga Kuvendi i Kosovës, do ta ketë rolin kryesor në bisedimet politike me Serbinë, thonë përfaqësuesit politikë që sp [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të flitet për transformimin e [...]
Në prag të dështimit gjendet edhe përpjekja e radhës për arritjen e konsensusit mes partive në pushtet dhe një pjese të opozitës rreth dialogut me Ser [...]
Hashim Thaçi e ka çuar përpara idenë e tij për rrëzimin e Ramush Haradinajt. Ka thënë se Qeveria udhëhequr prej tij e ka shkelur Kushtetutën kur ka [...]
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur [...]
Shefi i grupit parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka kërkuar që ndaj presidentit vendit, Hashim Thaçi të lëshohet fletëarrest pasi q [...]
Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit i është hapur rruga që ta proklamojë edhe më tutje idenë e tij për korrigjimin e kufijve me Serbinë, sidomos pas [...]
Perspektiva evropiane, për të cilën janë përcaktuar Kosova dhe Serbia, do t’i vë të dyja vendet para situatës, në të cilën ato duhet ta arrijnë një ma [...]
Deputetja në Kuvendin e Kosovës nga radhët e LDK-së, Besa Gaxherri, e ka akuzuar presidentin e Kosovës për vrasje. Këto deklarata Gaxherri i ka dhënë [...]
Shefi i Qeverisë tregon se ka qëndrim të njëjtë si opozita, kur bëhet fjalë për ruajtjen e kufijve. Ndërkaq LDK shpreson se nesër të gjitha partitë, p [...]
Presidenti Thaçi mohon se dje në Stamboll presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, hoqi flamurin e Kosovës pasi ashtu kërkoi Aleksandër Vuciq. Thaçi tho [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë konferencës për media ka folur edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj. Ai ka poros [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, së bashku me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin e parë Behgjet Pacolli, zhvilluan një takim [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës nuk ka pasur më shumë se 13 mijë deri në 15 mijë luftëtarë. Në [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili sërish potencoi në një emision të mbrëmshëm se shkëmbimi [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për çështjen e korrigjimit të kufijve, bisedimet me Serbinë dh [...]
Tri ditë më parë kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi në Shkup se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve në Ballkan, por presidenti i Kosovës, H [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e njeh shumë mirë Luginën e Preshevës, si dhe preokupimet e tyre, megjithatë nuk mund të [...]
Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq, ka deklaruar sot se në qeverinë e Serbisë nuk ka ardhur asnjë paralajmërim për vizitën eventuale të presidentit të K [...]
Për një dekadë, ish-kryeministri, tash president i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar çdo bisedë për ndryshim kufijsh në Ballkan. Sot, Thaçi [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka sulmuar partitë opozitare, të mbështetura edhe nga shoqëria civile lidhur me pengesën që sipas tij po ia bëjnë di [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me protestën kundër vizitës së piligrinëve serb në Gjakovë. Ai përmes një postimi në Facebook [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar dje se ish-presidenti Ibrahim Rugova ishte pro këmbimit të territoreve. Ai ishte shprehur se Ru [...]
Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë të mos ndihet hisedar në rast se Kosovës i ndryshohen kufijtë nëpërmjet fazës përfundimtare të dialogut me [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbetur i vetëm në iniciativën për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë. Ai nuk e ka mbështetjen e parti [...]
Në një drekë të vetme në kohën kur ishte Kryeministër, Hashim Thaçi dhe njerëzit me të cilët ai kishte drekuar kishin pirë hiç më pak se 10 litra verë [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, konferencën e sotme për medie e mbajti me rastin e trevjetorit të ndryshimeve kushtetuese që i hapën shtegun gjyka [...]
Presidenti Hashim Thaçi gjithnjë e më shumë po e promovon idenë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë, si opsioni më i mundshëm në kuadër të marrëves [...]
1 2 3 4 90 / 120 POSTS