Tag: hashim thaci

1 2 3 4 60 / 120 POSTS
Pas publikimit të lajmit se presidenti Thaçi është intervistuar nga Gjykata Speciale, ky i fundit ka reaguar ndaj këtyre deklaratave. Presidenti Thaçi [...]
Danas, e cila është ndër mediat e rralla serbe që nuk është vegël e Aleksander Vuçiqit, raporton, bazuar në burime diplomatike se javë më parë është i [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një konferencë për media, i ka dhënë mesazhe të [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili ka marrë pjesë në “Lutjet e Mëngjesit” në Washington, ka thënë se nga kryeqyteti amerikan të gjithë flasin m [...]
Në një bashkëbisedim njëorësh me pyetje nga audienca, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur hapur për idenë e tij për shkëmbim territoresh, rapo [...]
Pas darkës së mbrëmshme në shtëpinë e të parit të vendit, Kryeministri Ramush Haradinaj sot është takuar në zyrën e tij me Presidentin Thaçi. Përmes [...]
Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar se kryeministri Ramush Haradinaj, në pamundësi të ndalë rrugën e presidentit [...]
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që të hiqet taksa ndaj Serbisë duke mos e përdorur fjalën taksë. Në vend të kësaj ai ka thënë së duhet të [...]
Presidenti Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se pas takimeve të sotme me krerët tjerë institucionalë dhe ambasadorin amerikan Phili [...]
Ndryshe nga kryeministri Haradinaj, që paralajmëroi zhvillime duke lënë të kuptohet se mund të bjerë edhe Qeveria, presidenti Hashim Thaçi takimin me [...]
Ndikimi i presidentit Hashim Thaçi te deputetët e PDK-së ka lëvizur pozicionet e koalicionit qeverisës. Partneri i madh në Qeveri (PDK) ka dalë kundër [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka bërë ftesë presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, që ta vizitojë Kosovën. Kosova nuk është armike e Rusisë, [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaç përmes një postimi në rrjetin social "Facebook" ka paralamëruar heqjen e taksës. Sipas tij, në ditët në vazhdim in [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me komandantët e UÇK-së të zonës së Drenicës janë mbledhur mbrëmë në Burojë për të festuar lirimin e is [...]
Presidenti i Kosovës, në një intervistë për mediumin austriak kurier.at ka folur rreth dialogut me Serbinë, mbi taksën e vendosur për produktet serbe, [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të respektojë këshillat amerikane që janë dhënë së fundmi për taksën ndaj produkte [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, s [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe protagonisti kryesor i raportit të senatorit zviceran në Parlamentin Evropian, Dick Marty, raporti i të cilit [...]
Kryeministri Hashim Thaçi kishte vetëm 2 ditë nga fitorja për herë të dytë e zgjedhjeve parlamentare, kur u trondit nga një shkrim i gazetës kryesore [...]
Presidenti Hashim Thaçi do të denoncohet në Gjykatën Kushtetuese, menjëherë pasi t’i emërojë anëtarët e rinj në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur për pozicionimin e Rusisë në negociatat që po vazhdojnë në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. “Nuk mun [...]
Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova është gati që ta shqyrtojë heqjen e taksës ndaj Serbisë. Ai në këtë [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë atyre që marrin ftesë nga Gjykata Speciale, të përgjigjen, dhe të kryejnë obl [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Presidenti i Kosovës ka shpifur kur ka akuzuar zyrtarët e VV’së se janë organizator të sulmev [...]
Këshilltari i presidentit të Kosovës, Bekim Çollaku ka folur për çështjen e korrigjimit të kufijve dhe raportet e Thaçit me kryeministrin Ramush Harad [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ka folur për punën e tij që [...]
Ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me dy bashkëkryesuesit e ekipit negociator në bisedime me Serbinë, Fatmir Limajn dhe Shpend Ah [...]
Pjesa më e madhe e opozitës e ka akuzuar të premten presidentin Hashim Thaçi për përpjekjen që t’ia përgjysmojë hisenë e përfaqësimit në Komisionin Qe [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje thonë se do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin e presidentit Hashim Thaçi për [...]
“Kush o kush, zor me fol tash unë”, ka thënë kryeministri Haradinaj teksa i është kërkuar të komentojë rolin që do ta ketë Thaçi dhe ekipi i mandatuar [...]
1 2 3 4 60 / 120 POSTS