Tag: Haradinaj

1 2 3 4 30 / 118 POSTS
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë punëtorët e vendit për 1 Majin, Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëv [...]
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në emisionin Pressing të T7, ka treguar arsyen pse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk e votoi kryetarin e [...]
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka folur për bisedimet LDK – LV për koalicion dhe për mundësinë që AAK-j [...]
Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtur sërish Albin Kurtin mashtrues, ka deklaruar [...]
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se me qeverisjen e tij ka ndryshuar Kosovën. Ai ka thënë se me punën që ka bër [...]
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ia ka kujtuar sot gjatë ditës homologut të tij në Shqipëri, kryeministrit Edi Rama, dëmet që ia sh [...]
Me këto ngritje duarsh, javën e kaluar shteti ka mbetur pa asnjë cent të Fondit Rezervë. Qeveria, që ende udhëhiqet nga Ramush Haradinaj i AAK-së, [...]
Mbi 1.2 milionë euro më shumë se që ishin planifikuar ka shpenzuar Qeveria Haradinaj nga Fondi i Rezervës gjatë këtij viti. Kjo Qeveri shteri Fondin [...]
Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të ndodhë vetëm në pranverë të vitit të ard [...]
114,280,63 euro, kabinetit të kryeministrit në shkuarje Ramush Haradinajt, përfshirë edhe vet atë, i kanë shkuar në aviobileta. Në pasqyrën e sigu [...]
Fiks 12 mijë e 875 euro e 21 centë, kabinetit të kryeministrit në shkuarje, Ramush Haradinajt, i kanë shkuar në telefonata. Në pasqyrën e sig [...]
Në vlerë të një demi, Ramush Haradinaj ka harxhuar në dreka secilën ditë pune gjatë gjysmëmandatit qeverisës, të përmbyllur me dorëheqje. Saktësisht [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Berlin, me ftesë të kancelares Angela Merkel, është t [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po qëndron në Berlin në vizitë njëditore ku do të takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Siç dek [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur në emisionin Pressing rreth Samitit në Berlin, ku do të pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe nga pr [...]
Ka pesë muaj prej kur presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj nuk kanë zhvilluar takime sy më sy, të rëndomta për përfaqësues shtetë [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se projekti “Kosova e Re” është avancuar në masë të madhe nga Qeveria paraprake dhe ministrat e LDK [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se me buxhet të Kosovës do të ndihmohet Franca , për të restauruar katedralen Notre Dame, që ës [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë që asnjë qeveri që nga viti 2011 nuk i ka rritur pagat në sektorin privat. “Qeveria që udhëheqi n [...]
Në Prishtinë sot po mbahet Forumi i Nivelit të Lartë për Koordinimin e Donatorëve. Në këtë forum po merr pjesë edhe Kryeministri i Kosovës, Ramush [...]
Edhe pse Banka Botërore përmes raportit të fundit deklaroi se në Kosovë mbi 17 mijë vende të punës janë humbur në vitin 2018 dhe se shkalla e papunësi [...]
Përfaqësuesit diplomatikë të partnerëve strategjikë të Kosovës kanë rritur kritikat për abuzimin me detyrën në vend, në kohën kur pushteti ka shtuar p [...]
Kosova mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme në rast se në këtë kauzë Nismës Socialdemokrate i bashkohet edhe opozita. Në deklaratat e fundit part [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është bërë e vështirë t’u besohet fjalëve të përfaqësuesve të Evropës, duke e lidhur këtë me pro [...]
Vajza e dajës së kryeministrit, Ramush Haradinaj, Ekzotina Brahimaj, në korrik të këtij viti i bën një vit punë në Ministrinë e Zhvillimit Rural. Pozi [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka folur edhe për ikjet e qytetarëve të Kosovës nga vendi. Sipas tij, fajet për [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka komentuar takimin e sotëm me David Hale, që patën krerët shtetëror me të. “Pata nderin që sot në rezide [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës që të ftojë seancë të jashtëzakonshme për miratimin e Ligjit dhe Platformës [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar të martën se homologia e tij serbe, Ana Bërnabiq, do të jetë e ftuar për të qenë në Prishtinë në fillim të pr [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj nga Decani i ka dërguar mesazhe presidentin Hashim Thaci, por edhe presidentit serb Aleksander Vuçiq për çështjen e kufi [...]
1 2 3 4 30 / 118 POSTS