Tag: Eliot Egel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e dytë në kuadër të takimeve të shumta, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Sigurisë, [...]
Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, i ka dhënë një porosi jashtëzakonisht të qartë Serbisë, duke i thënë se pa e njohur pavarësinë e Republikës së Koso [...]
Presidenti Ilir Meta u prit në Kongresin Amerikan nga kongresmeni, Eliot Engel, njëkohësisht kryetar i Komisionit për Politikën e Jashtme. Pres [...]
Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar mikun e shqiptarëve, kongresistin amerikan Eliot Engel, të cilit i ka kërkuar organizimin e një [...]
Ulja e dy miqve të shqiptarëve në postet më të fuqishme të Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi dhe Eliot Engel, mund ta shpëtojë Kosovën nga ndarja. Njoh [...]
Pas urimit të presidentit Thaçi për Eliot Engel për zgjedhjen e tij në mandatin e tij si Kryetar i Komitetit për marrëdhënie nga Jashtë në Kongresin a [...]
Kongresisti amerikan, miku i Kosovës, Eliot Engel  është zgjedhur në krye të Komitetit për Punë të Jashtme të Amerikës, transmeton EkonomiaSot. Pas [...]
Ligjvënësi Eliot L. Engel, i bëri thirrje departamentit amerikan të shtetit që ta shndërrojë drejtësinë për viktimat e luftës së Kosovës, në element q [...]
8 / 8 POSTS