Tag: Ekipi Negociator

Në ekipin që do ta përfaqësojë Kosovën në Samitin e Parisit do të ftohen vetëm për “dekor” bashkëdrejtuesit e Delegacionit shtetëror për negociatat m [...]
Caktimi i rrogave është gjëja e parë që kanë bërë Shpend Ahmeti dhe Fatmir Limaj, kur kanë bërë një listë të njerëzve që duan t’i punësojnë në Zyrën e [...]
Formimi Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, nuk i ka minimizuar dallimet politike në Kosovë të cilat janë evidente sa u përket negociatave që [...]
Bashkëkryesuesit e Ekipit negociator, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, kanë udhëtuar për në Bruksel për t’u takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit [...]
Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel [...]
Takimi i radhës, i dyti, me Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin nga pala kosovare te Federica Mogherini, pritet të mbahet ditën e martë në Bruksel, raporto [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se koalicioni qeverisës ka intensifikuar sulmet ndaj partisë së tij, shkaku që deri tani nu [...]
Kryenegociatori Shpend Ahmeti ka folur për dokumentet të cilat presidenti Hashim Thaçi nuk ia ka dorëzuar delegacionit shtetëor për dialogun në afatin [...]
Pas takimit me delegacionin shtetëror për dialogun, kryeparlamentari Kadri Veseli para medieve ka thënë se lufta e UÇK-së ka qenë e shenjtë, duke dekl [...]
Kryetari i PSD’së dhe negociatori kosovar Shpend Ahmeti, në një përgjigje për Metron, ka folur për takimin e fundit dhe 3 çështjet që në një mënyrë ku [...]
Presidenti Hashim Thaçi edhe më tutje nuk u ka dorëzuar asnjë dokument se çka ka biseduar me Serbinë deri tash ekipit negociator të udhëhequr nga Shpe [...]
Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialo [...]
Delegacioni shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë i ka dërguar dje kërkesë presidentit Hashim Thaçi për marrjen e dokumentacionit të procesit që [...]
Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë që delegacioni shtetëror për dialogun, pjesë e të cilit është e [...]
Dy udhëheqësit e delegacionit shtetëror, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj kanë takuar sot Federica Mogherinin, ndërsa jashtë Brukselit nuk është se janë n [...]
Bashkëkryesuesi i delegacionit të Kosovës, Shpend Ahmeti, pas përfundimit të takimit me Mogherinin në Bruksel, ka dhënë detaje nga ajo se çka u fol në [...]
Bashkimi Evropian e ka ftuar për konsultime në Bruksel ekipin negociator të Kosovës për bisedime me Serbinë, por, siç tha, zëdhënësja e BE-së, Maja Ko [...]
Të martën (nesër) është paraparë që të mbahet takimi i parë i delegacionit shtetëror të Kosovës për dialogun Kosovë-Serbi me Shërbimin e Jashtëm Evrop [...]
Ekipi Negociator i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti ka arritur në Bruksel për të nisur një etapë të re të dialogut me Serbinë. Takimi mes [...]
Presidenti Hashim Thaçi sot ka mbajtur konferencën e fundit me gazetarë për vitin 2018. Ai në këtë konferencë ka folur për zhvillimet e 12 muajve, [...]
Qeveria është përcaktuar t’ia lërë në diskrecion Federica Mogherinit të vendosë se kush duhet ta përfaqësojë Kosovën në dialogun me Serbinë, është lex [...]
Udhëheqësit e delegacionit shtetëror, të cilët tashmë kanë marrë votën e deputetëve të koalicionit qeverisës dhe të deputetëve të Partisë Socialdemokr [...]
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka konfirmuar sot se janë ftuar si delegacion shtetëror nga Bashkimi Evropian, që me datë 8 janar të udhëtojnë për n [...]
Një dokument me 19 nene do të kornizojë punën e ekipit negociator të Kosovës për bisedimet me Serbinë. Bazuar në përmbajtjen e tij, ky dokument do të [...]
300 mijë euro janë ndarë sot nga Qeveria e Kosovës për ekipin negociator me Serbinë. Ky vendim erdhi vetëm pak pas miratimit të Projektligjit për Dial [...]
25 / 25 POSTS