Tag: Dialogu

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip S. Kosnett dhe ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott në një editorial për gazetën “Zëri” kërkuan që viti [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Kuvendi i Kosovës për të drejtuar delegacionin shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thë [...]
Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka bërë me dije se për fazën finale të dialogut me Serbinë, Kosovës i duhet një delegacion gjithëpërfshirës. [...]
Takimi ndërmjet BE-së dhe Kosovës ka qenë i tensionuar gjatë gjithë kohës. Burime të afërta me ngjarjen i kanë shpjeguar KTV-së rrjedhën e takimit [...]
Ekipi negociator që do të votohet nga Kuvendi i Kosovës, do ta ketë rolin kryesor në bisedimet politike me Serbinë, thonë përfaqësuesit politikë që sp [...]
Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) ka mbajtur konferencë për lansimin e të gjeturave të Barometrit Kosovar të Sigurisë, lidhur me politikë [...]
ëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se rezoluta e Kuvendit të Kosovës për dialogun që do të përfundojë me njohjen reciprok [...]
Shefja e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova ka reaguar për projekt-rezolutën e miratuar sot në Kuvendin e Kosovës. Ajo e ka përgëzuar Kuvendin e Kos [...]
Tre vjet më parë, Qeverinë që udhëhiqej nga LDK-ja e PDK-ja me disa parti të vogla, partitë e atëhershme opozitare, Vetëvendosje, AAK-ja e Nisma, patë [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për formimin e ekipit dialogues nga ana e Qeverisë së Kosovës. Sipas tij, rezoluta e miratuar sot [...]
Nesër në orën 10:00 do të mbahet seanca për rezolutën e Dialogut dhe ligjit për dialogun me Serbinë. Klan Kosova merr vesh se marrëveshja për kalim [...]
11 / 11 POSTS