Tag: Demarkacioni

1 249 / 49 POSTS
Kuvendi i Kosovës ende nuk ka caktuar ndonjë datë për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufit [...]
Tani është shtyrë pa afat seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës, e cila ishte paraparë të mbahet nesër më datë 20 shkurt. Kryeministri i K [...]
Këngëtari dhe Deputeti Labinot Tahiri - Labi në statusin e tij të fundit ka pyetur fansat e tij se si të veprojë në lidhje me cështjen e demarkacionit [...]
Kryeministrat Edi Rama e Ramush Haradinaj po ‘përplasin’ gotat në shtëpinë e këtij të fundit . Këtë e ka bërë të ditur  kryeministri Rama përmes një f [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka goditur homologun nga Shqipëria Edi Rama. Ky i fundit tha sonte se ishte Haradinaj ai i cili shpiku çështjen e demark [...]
Kryeministri shqiptar Edi Rama, që po qëndron në Kosovë për 10 vjetor të pavarësisë së Kosovës, ka vazhduar me tonet e tij kritike për lidershipin pol [...]
Albulena Haxhiu nga radhet e LVV akuzon Kadri Vesilin, për arsye se seanca për ratifikimin e marrveshjës është caktuar të mbahet me 18 shkurt pavarësi [...]
Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila pat filluar me pikën e vetme të rendit të ditës, pra për caktimin e radhës për ratifikimin e marrëveshjes së de [...]
Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të caktohet seanca për nënshkrimim Marrëveshjes së e Demarkacionit. Në këtë mbledhje po marrin [...]
Kreu i PDK'së, Kadri Veseli, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e aneks marrëveshjes për Demarkacionin. Sipas tij, me këtë merr fund izolimi i shte [...]
Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi, pritet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës shumë shpejt. Marrëveshjes se 25 gushtit të vitit 2015 do t’ [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se në këtë jubile të Pavarësisë së Kosovës, jam i lumtur që sot u arrit aneks-marrëves [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka mirëpritur nënshkrimin e marrëveshjes mes presidentit të Kosovës, dhe atij të Malit të Zi, për t’i hap [...]
President i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Malit të Zi, Filip Vujanoviq kanë dalë me një deklaratë të përbashkët për Demarkacionin me Malin e Zi. K [...]
Vizita në Prishtinë e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, duket se ka dhënë rezultatet e para.Kosova dhe Mali i Zi janë pajtuar që, në pari [...]
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se çështja e demarkacionit po shkon në rrugën e duhur dhe se kjo çështje përfundimisht do të jetë e mbyllur [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim kryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq, me të cilin ka bis [...]
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se deputetët e partisë së kryeministrit Haradinaj, me qëndrimin e tyre kundër versionit aktua [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha të premten Demarkacioni duhet të procedohet sa më shpejtë në Kuvendin [...]
1 249 / 49 POSTS