Tag: Demarkacioni

1 2 30 / 49 POSTS
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se së shpejti do të takohen komisionet ndërshtetërore të Kosovës dhe Malit të Zi për rishik [...]
Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencë për media në ambientet e Kuvendit të Kosovës për një vjetorin e ratifikimit të marrëveshjes Demarkacionit me Ma [...]
Kuvendi i Kosovës para një viti e ka miratuar Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Prej asaj kohe nuk ka ndodhur rishikimi i vijës kufitare, si [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot një delegacion nga Rugova. Me këtë rast u bisedua rreth shqetësimeve të tyre [...]
Qeveria nuk krijon trupën punese për rishikim të kufijve. Nuk ka shpresa që Haradinaj t'ia kthejë hektarët Kosovës Tre vjet debatuan për këtë pik [...]
Kryetari i Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka treguar se ky komision ende nuk ka marrë ndonjë detyrë [...]
Vazhdojnë mospajtimet për korrigjimin e kufijve. Zyrtarët e Komisionit shtetërorë dhe ekspertët kanë mendime të kundërta. Në takimin e radhës në Br [...]
Komunikata e plotë: Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) përgëzon deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Oda Ekonomi [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së deklaroi se seanca e sotme për dallim nga të kaluarat do të zhvillohet pa gaz lotsjellës dhe dhunë ndaj kryeminis [...]
Ambasadori amerikan Greg Delawie ka folur në hollin e Kuvendit të Kosovës ku ka bërë thirrje për të votuar pro marrëveshjes së demarkacionit, raporton [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, në një prononcim për media para fillimi të seancës ka thënë se janë siguruar votat dhe do të votohet demarkacioni gjatë [...]
Me gjithë paralajmërimet optimiste gjatë gjithë fundjavës, “Koalicioni i konsensusit” nuk ka arritur të sigurojë votat e nevojshme për të ratifikuar M [...]
Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka bërë thirrje që të votohet marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, e cila pritet që nesër të dalë për votim. [...]
Politologu Belul Beqaj ka vlerësuar se fati i marrëveshjes për ratifikimin e demarkacionit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi ka mbetur në duar të poli [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në një konferencë të jashtëzakonshme, ka folur për marrëveshjen e arritur sot që i hap rrugë ratifikimit të m [...]
Kryetari i grupit parlamentar të LDK-së, tha për Radio Kosovën se konsensusi i arritur sot, hapë përfundimisht rrugën që marrëveshja për demarkacionin [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla shprehu zhgënjimin e tij ndaj kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, për marrëveshjen e arritur mes [...]
Deputeti i Lidhjes Demokratike në Kuvendin e Kosovës, Lumir Abdixhiku, arritjen e marrëveshjes për demarkacionin e ka vlerësuar si lajm të mirë për Ko [...]
Pas dy dështimeve të njëpasnjëshme të Kuvendit të Kosovës për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, në mungesë të konsensusit të br [...]
Është tensionuar situata në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi. Kryeministri i vendit, Ramush Haradin [...]
Sekretari i AAK-së, Blerim Kuçi, është shprehur i zhgënjyer që sot nuk kaloi Demarkacioni në Kuvendin e Kosovës. Ai tha se heqja e raportit Bulliqi [...]
Edhepse e "përforcuar" me raportin e komisionit Bulliqi dhe me marrëveshjen e mirëkuptimit në mes të dy presidentëve, tentativa për ta ratifikuar marr [...]
Seanca e Kuvendit të Kosovës për Marrëveshjen e Demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi është shtyrë për të premten, në ora 10:00. Kryetari [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se nga llogaritë që kanë bërë u duhen edhe dy ose tre vota për ta kaluar [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta votojnë marrëveshjen për Demarkacionin me [...]
Deputetja e VV, Albulena Haxhiu në një konferencë për medie ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje  sot në mëngjes kanë dorëzuar në Prokurorinë Spec [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e kryesisë me shefat e grupeve parlamentare. Aty pritet të merret vendimi për mbajtjen e se [...]
Kuvendi i Kosovës ka pranuar nga Qeveria Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi. Lajmin e ka bërë të ditur k [...]
Pas deklarimeve nga deputeti i “ Listës Serbe”, Igor Simiq, se nuk do të votojnë demrakacionin pa u themeluar Asociacioni i Komunave me shumicë serb [...]
Kryetari i Lëvizjes opozitare pë ndryshim të Malit të Zi “Pokret za promjene”, Nebojsha Medojeviç, ka akuzuar sot qeverinë në Podgoricë se me nënshkri [...]
1 2 30 / 49 POSTS