Tag: Delawie

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë, Greg D [...]
Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka paralajmëruar se raundi final i dialogut Kosovë –Serbi do të filloj shumë shpejt. Gjatë një interviste ekskluz [...]
Pas dy dështimeve të njëpasnjëshme të Kuvendit të Kosovës për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, në mungesë të konsensusit të br [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta votojnë marrëveshjen për Demarkacionin me [...]
Pas deklarimeve nga deputeti i “ Listës Serbe”, Igor Simiq, se nuk do të votojnë demrakacionin pa u themeluar Asociacioni i Komunave me shumicë serb [...]
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka thënë se çfarëdo që të jetë modeli i fazës tjetër të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, ShBA-ja do të [...]
6 / 6 POSTS