Tag: Avdullah Hoti

1 2 30 / 49 POSTS
Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës plenare me pikat e mbetura nga seancat e kaluara, si dhe një seancë tjetër të re në të cilën në [...]
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka ftuar liderët e partive politike për një takim të përbashkët nesër para takimit në Washington. Hoti k [...]
Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së LDK’së, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka folur në cilësinë e kandidatit për kryeministër për proce [...]
Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nëse Lëvizja Vetëvendosje nuk ia lejon p [...]
Anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti, mendon se Procesi i Berlinit është mundësi për Kosovën dhe të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor. S [...]
Nëse VV-ja e LDK-ja arrijnë marrëveshjen për qeverisje, rrafshi i Dukagjinit s’do të bëhet me autostradë. Avdullah Hoti i LDK-së në Rubikon të KTV [...]
Avdullah Hoti, nga radhët e LDK-së, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se posti i kryeministrit i takon partisë më të madhe në vend e një gjë të tillë [...]
Kreu i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti nga Amerika ka kritikuar ashpër kreun e PDK-së, Kadri Veselin e deklaratën e tij për historianin Ju [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, e ka quajtur skandaloze sjelljen e Presidentit Hashim Thaçi para deputetëve në Komision Hetimor P [...]
Shefi i GP të LDK-së Avdullah Hoti, thotë se samiti në Berlin mund të jetë një mundësi e re për paqe në mes Kosovës dhe Serbisë, por se sipas tij, kës [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuciq, se ‘masakra e Recakut është fabr [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se vetëm zgjedhjet e reja i hapin rrugë krijimit të institucioneve legjitime, që mund të [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, thotë se është vështirë që të merret seriozisht gatishmëria e Serbisë për dialog me Kosovën. Ho [...]
Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kërkesës së ministrit Pal Lekajt për largimin e ambasadorit të Zvicrës nga Kosova. Sipas tij, [...]
Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se shpërdorimet nga koalicioni PAN nuk po mund t’i përcjellin dhe demaskojnë as mediat dhe as OJQ-të, për s [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Këshilli i Ekspertëve i LDK-së, në punëtorinë [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi, për [...]
Reagimi i ambasadës amerikane, gjermane dhe asaj britanike në Kosovë lidhur me deportimin e 6 shtetasve turq nga Kosova, ka rikthyer në vëmendje këtë [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se LDK do të procedojë me mocion të votëbesimit ndaj Qeverisë në momentin që sigurohen 6 [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se taksa e vendosur prej 100 për qind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja ësh [...]
hefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se krizën politike në Kosovë e kanë thelluar qëndrimet kundërkushtetuese të Hashim Thaçit dh [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, i ka reaguar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, pas deklarimeve të këtij të fundit, se idenë [...]
Avdullah Hoti, shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka kritikuar rritjen e numrit të këshilltarëve në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal. Sipas tij, [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhje Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se dialogu duhet të zhvillohet në pajtueshmëri me 2/3 e votave në [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se është e papranueshme që të ambalazhohet dialogu me Serbinë me gjysmë të njohura dhe d [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk është duke u përkujdesur për pjesën veriore të vendit. “Qe [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti thotë se koalicioni aktual qeverisës është më i dobëti që ndonjëherë ka pasur Kosova, bëhet e ditu [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se koalicioni qeverisës ka intensifikuar sulmet ndaj partisë së tij, shkaku që deri tani nu [...]
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se bashkëkryesuesi i ekipit dialogues, Shpend Ahmeti, ka hequr të gjitha temat tabu në d [...]
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët institucional dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për D [...]
1 2 30 / 49 POSTS