Tag: Arben Vitia

Sot në Kosovë pritet që të arrijnë 4680 dozat e para të vaksinës anti-COVID të llojit Pfizer. Këto vaksina janë pjesë e kontingjentit të 95 mijë vaks [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se ende nuk është vendosur sa u përket masave të reja për Covidin-19. Vitia ka përmendur faktin se [...]
Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për Kosovën, e donacionin e ka dhënë sot ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Ka mbajtur konferencë më [...]
Nga nesër me datë 1 qershor në vend do të filloj faza e tretë e hapjes. Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, thotë se personalisht e ka menduar dorëheqjen, pas vdekjes së 26-vjeçarit në konvikte. Ministri në detyrë i [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve [...]
Ministri në Detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar sot para mediave kufizimet e reja për qytetarët. Vitia në një konferencë për media ka [...]
Ministria e Shëndetësisë ka reaguar ndaj akuzave të deputetit Behgjet Pacolli, se autoritetet kosovare po e pengojnë të hyjë në Kosovë. Ministria [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se me datën 30 prill do të bëhet një analizë epidiomilogjike dhe do të vendoset për lirimin [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, i ka uruar të gjithë besimtarët musliman për fillimin e muajit të Ramazanit. Ai ka kërkuar nga qyt [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia e ka publikuar në llogarinë e tij zyrtare në Facebook letrën falënderuese, të cilën e ka pranuar nga a [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një konference për media ka njoftuar se në mesin e të infektuarve me koronavirus, 31 persona janë duke u [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot ka pritur në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip S. Kosnett, me të cilin ka diskut [...]
13 / 13 POSTS