Tag: Aleksander Vuqiq

“Në Berlin do të bisedojmë për të ardhmen evropiane, shpresoj se do të ketë sinjale pozitive, ndërsa më së shumit do të flitet për marrëdhëniet ndërmj [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me ambasadorin amerikan në Beograd, Kyle Scott. Nga kumtesa e kabinetit të Vuçiqit të publ [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bukuresht ka thënë fjalë shumë të rënda dhe fyese ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, transmet [...]
Në programin e mëngjesit në një nga televizionet në Serbi, Presidenti Aleksander Vuciq, ka thënë se zyrtarët amerikanë dhe britanikë ia përkujtojnë se [...]
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se nuk i njeh kufijtë e një Kosove të pavarur sikur paraardhësit e tij dhe shtoi se për këtë ai ndryshon [...]
Ballkani ndodhet aktualisht në një udhëkryq dhe rruga për të dalë në drejtimin e duhur, do të definohet vetëm kur të ketë një marrëveshje finale mes K [...]
Pasi e hoqi taksën ndaj produkteve serbe që importohen nga Turqia, presidenti turk Recep Tayip Erdogan, do ta vizitojë Beogradin në muajin qershor. [...]
Kosova herët a vonë do ta shfuqizojë taksën për prodhimet nga Serbia, por ajo tashmë i ka kushtuar Serbisë tepër shtrenjtë, ka thënë të mërkurën presi [...]
Përveç përgatitjeve shtetërore për siguri, Aleksander Vuçiq, ka planifikuar që nesër Putinit t’ia bëjë edhe një dhuratë. Siç shkruan ‘Blici’ se [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çfarëdo që po bën Kosova po e dobëson pozicionin e saj ndërkombëtar. Vuçiq ka shtuar se Serbia [...]
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se asnjë presion nuk mund ta rikthejë Serbinë në tavolinën e bisedimeve me Kosovën, pa hequr taksën ndaj p [...]
Liderët opozitarë në Serbi janë zotuar për të vazhduar protestat në janar pas marshit të mijëra personave në Beograd në kundërshtim të qeverisjes së p [...]
U mblodhën mijëra qytetarë serb, për të kërkuar dorëheqjen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, kjo pasi që ata nuk janë aspak të kënaqur me mënyren [...]
Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, i ka dërguar një mesazh të qartë Serbisë, duke thënë se në qoftë se dëshiron të anëtarësohet në Bashkimin [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka të drejtë kur thotë se Amerika mbështet [...]
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në një takim me përfaqësuesit politikë serbë nga Kosova tha se ai kishte njohuri kur do të bëhet ushtria e Kosovës. [...]
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, do të marrë pjesë në seancën e sotme të Qeverisë serbe me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova, e cila do të mbahet n [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se hyrja e forcave speciale të Kosovës, ROSU, ditën e shtunë në veri të Kosovës, përbën “sulm të armatosur [...]
Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq, ka deklaruar sot se në qeverinë e Serbisë nuk ka ardhur asnjë paralajmërim për vizitën eventuale të presidentit të K [...]
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se tani për tani nuk ka kurrfarë marrëveshje rreth çështjes së Kosovës, por ka porositur se nuk ka f [...]
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk e konsideron kancelaren gjermane Angela Merkel një armike, pavarësisht deklaratës të saj se kufij [...]
Presidenti serb, Alekandar Vuçiq ka thënë se nëse gjithçka është në rregull më 9 shtator do të jetë për një vizitë në Kosovë. Kryetari i Listës Ser [...]
Dialogu ndërmjet Beogradit e Prishtinës vazhdon në shtator. Gazeta serbe “blic” sot shkruan se në prag të vazhdimit të dialogut, kreu shtetëror ser [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se për marrëveshjen ligjërisht obliguese me Kosovën duhet të ekzistojë konsensus i gjerë dhe vullnet [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se u ka bërë thirrje anëtarëve të qeverisë të respektojnë politikën e rrugës së Serbisë në Bashkim [...]
“Kur bëhet fjalë për zgjidhjen për Kosovën, shpresoj për zgjidhje. E di, cilado qoftë zgjidhja, ajo është fundi im në politikë”, citon kurir i Beograd [...]
Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se nga senatori amerikan Ron Johnson ka kërkuar që ta ndihmojë për t’i lutur shqiptarët të jenë të gatshë [...]
Partia opozitare Demokratike e Serbisë, DSS, ka kumtuar sot se, pas dhjetë vjetësh, pohimi i saj se procesi i hyrjes së Serbisë në BE është i pandarë [...]
28 / 28 POSTS