Tag: Albin Kurti

1 3 4 5139 / 139 POSTS
Duke akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po dëshiron t’i japë pjesë të territorit Serbisë, Albin Kurti ka thënë se partia e tij ka një alternativë për [...]
Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prisht [...]
Vlora Baruti i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë me dije përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” lideri i LV-së, A [...]
Njëzet e një vite më vonë, u mblodhëm sërish, pa dallim partiak, për të kujtuar protestën studentore e paqësore të 1 Tetorit 1997. Ish-liderët stud [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar përbërjen e delegacionit të Kosovës në bisedimet me Serbinë, duke thënë se presidenti Hash [...]
Gjykata e Apelit ka vërtetuar dënimin me burgim me kusht për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin,Albulena Haxhiun,Donika Kadaj-Bujupin dhe Faton Topa [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ironizuar me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se vetëm për t’i shpëtuar burgut, mund ta [...]
Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, e ka sulmuar rëndë në një kolumne të tij të botuar sot në media liderin e “Vetëvendosjes” [...]
Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, sot në Faceboook ka shkruar se në Kosovë po synohet bosnjëzimi i saj. Sipas tij, bosnjëzimi po synohet të bëh [...]
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, thotë se Deklarata Kushtetuese, e miratuar më 2 korrik 1990, i dha formë dhe përmbajtje për herë të parë Re [...]
Lëvizja Vetëvendosje është bërë anëtare observuese e Internacionales Socialiste pasi këshilli i saj ka votuar për anëtarësimin e saj në këtë ndërkombë [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur lajm të tmerrshëm emërimin e Nijazi Thaçit për ushtrues detyre të drejtorit të KEK-ut. N [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar 77 qytetarët e vrarë në komunën e Vushtrrisë, në 19 vjetorin e rënies së tyre. Kurti së b [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se duhet të kryhen disa detyra të domosdoshme para dialogut final. Sipas tij para një dialo [...]
Lëvizja Vetëvendosje po mban tryezën “Shqiptarët dhe integrimi evropian”, në prag të Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Në këtë tryezë po m [...]
Kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar një deklaratë të djeshme të ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sa i përke [...]
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur edhe për problemet brenda [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përplasjet në këtë parti mes tash kryetarit Albin Kurti dhe ish-sekretarit organizativ Dardan Mo [...]
“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës t [...]
1 3 4 5139 / 139 POSTS