Tag: Albin Kurti

1 2 3 4 5 90 / 139 POSTS
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po merr pjesë në Festivalin Multikulturor që po mbahet për herë të parë në Prishtinë. Ky organizmin [...]
Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar në uebfaqen e saj rezultatet e subjekteve politike dhe deputetëve të cilët kanë arritur të marrin votat e mja [...]
Pas takimit me Edi Ramën, sot kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti u prit nga ish- kryeministri Sali Berisha. Teksa poston foto nga takimi Be [...]
Lista Serbe në zgjedhjet e 6 tetorit fitoi mbi 6 për qind të votave, duke siguruar shumicën e ulëseve në parlamentin e Kosovës nga ana e minoritetit [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit të djeshëm me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama është shprehur optimist për një bashkëpu [...]
Deklarimi i kryeministrit në ardhje të Kosovës, Albin Kurtit, se ai nuk i identifikon qytetarët e Malit të Zi me Jugosllavinë dhe me Serbinë, ka marr [...]
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka reaguar pas publikimit të ekspertizës zvicerane për rastin e Astrit Deharit. Kurti ka shkruar në Facebook se p [...]
“Kur aeroplanët e NATO-s i bombarduan forcat serbe para 20 vjetësh për t’i përzënë ata jashtë Kosovës, Albin Kurti ndodhej në një autobus të kuq bash [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka përkujtuar babain e ish-deputetit të AAK’së, Ahmet Isufin, i cili ndërroi jetë dje. Përmes një postim [...]
Albin Kurti ka vendosur të ndryshojë krejtësisht prej Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt, Kadri Veselit e Behgjet Pacollit kur vjen puna të numri i Min [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin kurti, ka kujtuar protestën “Një popull s’i nënshtrohet një njeri” e cila është mbajtur para një viti Kurt [...]
Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur tubim elektoral në qytetin e Rahovecit, nga ku kandidati për kryeministër i kësaj partie, Albin Kurti, kërkoi që [...]
Kanë filluar takimet e opozitës për t’u koordinuar për mocionin që mund të çojë në shtëpi Qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Me ftesë të kreut [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi sot ka pranuar fajin për dëbimin jashtëligjor të gjashtë shtetasve [...]
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, duke folur për raportet me LDK’në, në emisionin Pressing, ka treguar për marrëdhëniet dhe për qëndrimin e tij për [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7, ka deklaruar se është pro një koalicioni me LDK-në për qeverisjen e [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur sot i bindur se në zgjedhjet e ardhshme, qytetarët e Kosovës përmes votës së tyre, do të [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për largimin e popullësisë nga vendi, ka numëruar arsyet që, sipas [...]
I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kritikuar edhe një herë qeverisjen e Ramush Haradinajt. Thotë se zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e reja [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi, pasi ai thotë se ata [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar se sot bëhen 1 vit prej ratifikimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, por që korrig [...]
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit terrorist që ndodhi në dy xhami në Zelandën e Re. Ka thënë se secili akt terrorizmi ngjal [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar se sot bëhen 38 vjet që prej organizimit të demonstratës së studentëve të Universitetit të P [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili sot doli nga spitali pasi pati probleme shëndetësore, ka njoftuar për gjendjen e tij. “Sot do [...]
Në konferencën për media, Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për gjendjen shëndetësore të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili sot është [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në këto momente është duke qëndruar në QKUK. Sipas disa burimeve të afërta të OnAir Albin Kurti sot k [...]
Kryetari i Lëvizjen Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se vendi sa më parë duhet të shkojë në zgjedhje në mënyrë që t’i hapet rrugë zhvillimit ekonomik, [...]
Një vit pas marrëveshjes Thaçi- Vujanoviq për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, Kryetari i Lëvizjes Vetëve [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka qëndruar në samitin ndërkombëtar kushtuar paqes, sigurisë dhe zhvillimit njerëzor, i cili ditë më pa [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me rastin e 12 vjetorit të protestës së 10 shkurtit ka kujtuar kohën kur ishte publikuar Pakoja e Ahtisaarit [...]
1 2 3 4 5 90 / 139 POSTS