Tag: Albin Kurti

1 2 3 4 5 60 / 139 POSTS
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot po e zhvillon vizitën e parë zyrtare jashtë vendit dhe këtë në Shqipëri. Kurti u prit nga Rama dhe kabinet [...]
Kryeministri Albin Kurti ka folur për herë të parë në mbledhjen e qeverisë para ministrave. Kurti pasi që uroi kabinetin qeveritar tha se do të pu [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar punë të kryer çështjen e kreut të Kuvendit të Kosovës, që sipas marrëveshjes së parë me LD [...]
Para takimit me presidentin e vendit, Hashim Thaçin, lideri i LV-së, Albin Kurti ka dalë me një video mesazh ku i ka kërkuar Lidhjes Demokratike të K [...]
Pasi e refuzoi tri herë me radhë ftesën e presidentit Hashim Thaçi, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vendosur ta caktojë vetë datën pë [...]
Tri letra u janë dashur, Hashim Thaçit, presidentit të Kosovës, e kreut të LV-së, Albin Kurtit që të dakordohen për takimin për mandatarin. Ishte [...]
“Njeri i Vitit” është një nga rubrikat tradicionale të gazetës “Koha Jonë”, ku në fund të çdo muaji dhjetor lexuesit japin vlerësimin për personalite [...]
Lideri i VV’së, Albin Kurti ka thënë se Partia e Isa Mustafës e përcakton se kur do të formohet Qeveria e re e jo Presidenti i Republikës. Ka thënë s [...]
Lideri i LVV-së Albin Kurti ka refuzuar ftesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për takim, raporton Gazeta Express. Nga VV kanë bërë të dit [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend të [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka reaguar kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe deklaratave që ky i fundit dha për Kosovën gjatë [...]
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur rreth propozimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), që kjo e fundit të marrë 4 ministri dhe po [...]
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka bërë të ditur se së bashku me kryetarin e partisë, Albin Kurti janë takuar mbrëmë me deputetët [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se mbetet të shihet nëse thirrja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së nga Isa Mustafa, do të [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur trajtimin e kallëzimit penal që kreu i VV’së Albin Kurti dhe Glauk Konjufca kishin bërë kundrejt president [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për koalicionin me VV-në, derisa tha se edhe partia e tij kanë dëshirë që marrëveshja të kryhet nesër në mëngjes. [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për kryeministër të vendit, Albin Kurti ka komentuar grevat e punëtorëve shëndetësorë, të arsimi [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti, ka treguar detaje rreth negociatave për marrëveshjen e koalicionit me Isa Mu [...]
Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, premtoi se që në javën e parë të qeverisjes së tij do të fillojë të gjitha përgatitjet me shpejtë [...]
Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokr [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e parë e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim, kryetari i VV’së [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili pritet që së shpejti të marrë postin e kryeministrit, Albin Kurti, ka thënë se Prokuroria Speciale po hesht [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti mëngjesin kësaj të premte ka vizituar nga afër të prekurit e tërmetit në Durrës. Në një prono [...]
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Isa Mustafa, kryetari i LDK-së, sot do të takohen në ambientet e Kuvendit të Kosovës. EkonomiaSot [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se periudha nga 6 tetori e këndej po karakterizohet nga keqpërdorimi i skajshëm i vakuumit insti [...]
Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër nga radhët e saj, Albin Kurti, ka thënë se Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje ose [...]
Dy javë pas dorëheqjes nga pozita e shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Shpend Maxhuni, e ka shprehur dëshirën që të kthehet sërish [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur qëndrimin e saj për të mbajtur sa më shpejt takime në nivel liderësh me LDK-në për formimin e qeverisë, ndërsa nga [...]
1 2 3 4 5 60 / 139 POSTS