Tag: Albin Kurti

1 2 3 5 30 / 142 POSTS
Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër [...]
Kryeministri Albin Kurti ka uruar qytetarët për festën e Vitit të Ri. Në llogarinë e tij në Facebook, Kurti ka publikuar një foto familjare. “M [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas rezultatit të zgjedhjeve të 14 shkurtit ka shkruar se zgjedhjet janë kthyer në referendum dhe fitor [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka kujtuar protestën e organizuar nga partia e tij dy vite më parë ku siç e quajti ai, kjo ishte protesta më e madhe [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se qeveria e shantazhuar në krye me Avdullah Hotin e hoqi reciprocitetin ndaj Serbisë, kështu duke u [...]
Ish-kryeministri Albin Kurti, lider i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dalë në shesh për t’u demonstruar qytetarëve se si të dalin në tubimin e partisë së t [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i pyetur për deklaratat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, lidhur me gjendjen e jashtëzakonshme, [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, gjatë vizitës që i bëri Parkut Industrial në komunën e Suharekës, u njoh nga afër me punën që bën fabrika e prod [...]
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë se është në kontakt të vazhdueshëm me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Se [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se nuk frikësohet nga kërcënimet që i drejtohen atij, duke komentuar letrën e fundit të ashtuquajturës [...]
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një video ka prezantuar punët e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit gjatë 100 ditëve të qeverisjes. Në postimin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti Hashim Thaçi duhet të jep dorëheqje dhe të dalë në fushatë zgjedhore, pasi që sipas tij, është [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot gjatë ditës, me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia dhe zv.ministrin në detyrë të Financave dhe [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe pranë shtatores së akademik Fehmi Aganit në 21 vjetorin [...]
Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeminstri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompete [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve ka thënë se do të vazhdojë të jetë pranë tyre. “1 Maji nuk është thjesht [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me ushtruesin e detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhel [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit, duke kërkuar nga ta që t’i respektojnë udhëzi [...]
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti dhe kryeshefi i KOSTT-it e kanë mirëpritur pavarësinë e Kosovës në rrjetin energjetik. Republika e Ko [...]
Sot më 20 prill 2020 u përmbyll me sukses votimi i Marrëveshjes së re të Kyçjes në mes të KOSTT dhe ENTSO-E, nga Grupi Regjional i Evropës Kontinenta [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se nëse do të mbahen zgjedhjet partia e kryesuar nga ai nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Ko [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar ndihmën e mërgatës për tejkalimin e situatës me COVID-19. Ai përmes një video-mesazhi iu ka kërkua [...]
Kryeministri Albin Kurti sot ka takuar deputetët e Grupit Parlamentar 6+, me të cilët ka diskutuar gjendjen në vend. Kryeministri Kurti u ka thënë [...]
Kryeministri Albin Kurti, përmes një videoje u ka bërë thirrje qytetarëve që të rrijnë në shtëpi, pas konfirmimit të 15 rasteve me koronavirus në Kos [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës që po mbahet aktualisht ka njoftuar se Qeveria ka vendosur që të mbyllen të g [...]
Qeveria e Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:30. Njoftimi është bërë publik përmes një komunikate për media të lëshuar nga Zyra e kr [...]
Sot, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark. Në njoftimin për media, thuhet se [...]
Kryeministri Albin Kurti dhe bashkëpunëtorët e tij kanë shpenzuar gjatë një muaji në dreka sa harxhonin brenda vetëm një dite ish-kryeministri Ramush [...]
Kryeministri Albin Kurti ka uruar të gjitha gratë me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, 8 Marsin. Kurti ka thënë se kjo ditë na e përkujton që pë [...]
Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë punëtorisë së organizuar nga Oda e Afarizmit të Kosovës, tha se reciprociteti ndaj Serbisë do të ndodhë pas [...]
1 2 3 5 30 / 142 POSTS