Tag: 28 nentori

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori të shpallet ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj ka thënë në një postim në Fa [...]
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në 106 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së shtetit shqiptar, ka publikuar një fotografi të rrallë në rr [...]
Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të jetë vetëm në rastin e Amerikës. Por ndodh edhe me heroin tone kom [...]
Tiranë, 28 nëntor – Shqiptarët gëzohen që mundën të hyjnë në familjen e popujve të lirë. Me këto fjalë Ismail Qemali iu drejtua Fuqive të Mëdha dhe [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka bërë homazhe në Prekaz me rastin e shënimit të 106-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendos [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar shqiptarët për 28 Nëntorin, që, sipas tij, është dita më e madhe dhe më e rëndësishme në historinë e komb [...]
6 / 6 POSTS