Tag: 10 vjetori

1. Kosova Viti i pavarësisë: 2008 Popullsia: 1.8 milionë Në 17 shkurt Kosova do të festojë 10 vjetorin si një shtet pas shpalljes së pavarësi [...]
Sot në axhendë për festimin e 10-vjetorit të pavarësisë, në axhendë ishte edhe parakalimi i Forcave të Armatosura të Kosovës dhe Policisë se Kosovës. [...]
Më 17 shkurt të vitit 2008, Kosova u bë shtet i pavarur. Sot bëhen dhjetë vjet që vendi ynë feston shtetësinë. Për një dekadë, shteti më i ri në [...]
17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me r [...]
Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete. Por, shteti më i ri evropian ende nuk e k [...]
Para pak minutash Dua Lipa ka publikuar një fotografi, që duket të jetë shkëputje nga videoklipi i këgës së saj të fundit "IDGAF". Fotografia paraq [...]
6 / 6 POSTS