Sveçla është zëvendësministri i parë në Qeverinë Kurti

Sveçla është zëvendësministri i parë në Qeverinë Kurti

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje, sot është emrëuar zëvendësministër i parë në Ministrinë e Punëve të Brendhsme dhe Administratës Publike.

Ky vendim u mor sot nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Më 3 shkurt, Agim Veliu nga Lidhja Demokratike e Kosovës është zgjedhur ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0