Sot vendoset për seancën e Demarkacionit

Sot vendoset për seancën e Demarkacionit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e kryesisë me shefat e grupeve parlamentare.

Aty pritet të merret vendimi për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit për  Shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi

Seanca për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit pritet të thirret sot ose nesër.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradianj, dje gjatë mbledhjes së Qeverisë tha se janë të gatshëm për ratifikimin e marrëveshjes që nga moment kur ia ka dërguar këtë të fundit  Kryesisë së Kuvendit.

Mbledhja e Kryesisë do të mbahet në ora 16:00 EkonomiaSot.com

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0