Sindikata e Trepçës reagon ashpër ndaj deklaratës së Kocijançiqit

Sindikata e Trepçës reagon ashpër ndaj deklaratës së Kocijançiqit

Sindikata e pavarurur e minatorëve të Trepçës ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së zëdhënëses së Komisionit Europian, Maja Kocijancic që Trpeça do të jetë temë e bisedimeve me Serbinë.

Sipas Sindikatës, diskutimi për Trepçën e cenon dirket sovranitetin e Republikës së  Kosovës, si dhe Trepça është pasuri kombëtare e Republikës së Kosovës, këto reagime në emër të gjithë Sindikatës i ka bërë kryetar i Sindikatës së Punëtorve të Trepçës, Shyqri Sadiku përmes një postimi në  Facebook.

“Sindikata e pavarur e minatorëve të Trepçës reagon ashpër ndaj deklaratës së zëdhënëses së Komisionit Europian, Maja Kocijancic që Trepça të jetë si temë diskutimi në dialogun në Bruksel. Trepça është e minatorëve, Trepça është pasuri kombëtare e Republikës së Kosovës. Diskutimi për Trepçën cenon direkt sovranitetin e Republikës së Kosovës”, ka shkruar Sadiku.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0