Shkarkohet Betim Reçica, caktohet Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës

Shkarkohet Betim Reçica, caktohet Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës

Në Mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës po bëhen zëvendësimet të sekretarëve të disa ministrive.

Është larguar nga pozita e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Infrastrukturës, Betim Reçica, raporton Gazeta Express.

Ministri i Infrastruktutës, Lumir Abdixhiku, ka propozuar Izedin Bytyqin për sekretar të Përgjithshëm të MI’së.

Qeveria vendosi që Bytyqi, i cili ka qenë sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, të bëhet sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0