Shfuqizohet vendimi që i mundësonte Bechtel-it 50 milionë euro shtesë për autostradë

Shfuqizohet vendimi që i mundësonte Bechtel-it 50 milionë euro shtesë për autostradë

Sot është anuluar vendimi i Qeverisë Haradinaj për dy kyçje në një mbikalim në autostradën “Arbën Xhaferi”.

Ky anulim ka ardhur në mbledhjen e Qeverisë e cila është mbajtur sot, me propozim të ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku.

Këtë vendim e ka mbështetur edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndërkaq ka marrë edhe mbështetjen e gjithë kabinetit qeveritar

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: