Shala: Taksa të pezullohet, të realizojmë marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

Shala: Taksa të pezullohet, të realizojmë marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala thotë se taksa 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake do të duhet të pezullohej.
“Objektivisht qëndrimi i BE’së dhe i SHBA’së e që na është bërë i qartë është që duhet të pezullohet taksa në mënyrë që t’i ofrohet një mundësi dialogut dhe një marrëveshje në mes të dy vendeve”, tha Shala në emisionin Pressing me Leonard Kerqukin në T7.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0