Seanca për ratifikimin e Demarkacionit të dielën

Seanca për ratifikimin e Demarkacionit të dielën

Albulena Haxhiu nga radhet e LVV akuzon Kadri Vesilin, për arsye se seanca për ratifikimin e marrveshjës është caktuar të mbahet me 18 shkurt pavarësisht se nuk ka pasur kourum.

” Kadri Veseli ate e miratoi që të mbahet me 18 shkurt në ora 18:00″ ka thënë ajo Po ashtu ajo ka deklaruar se Levizja Vetvendosje e kundërshton Demarkacionin dhe se nuk do ta votojnë atë.

“Ne e kundërshtojme Demarkacionin për arsye se humbim tokë. Në kryesi u tall me deklaratat. Në qoftëse deputetët ratifikojne Demarkacionkn asnjëher nuk mund të kthehen territoret qe humben”, ka shtuar ajo

Në lidhje me veprimet që do të ndërmerren në rast se kalon Demarkacioni ajo ka thënë se do mblidhem në parti dhe të vendosin pa e përjashtuar kështu mundësin e hedhjes së gazit.

“Në lidhje me veprimet do të mblidhem në parti ,për ti definuar këto veprimet, që do të ndërmarrim” ka thënë ajo. /Zeri

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0