Realiteti i hidhur kosovar: I mituri në rrugët e Prishtinës duke mbledhur kanaçe

Realiteti i hidhur kosovar: I mituri në rrugët e Prishtinës duke mbledhur kanaçe

Rrugëve të Prishtinës për çdo ditë hasim fëmijë të cilët kërkojnë lëmoshë si dhe merren me punë të rënda, transmeton Express.

Një pamje e tillë pikëlluese është parë edhe mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Një fëmijë i moshës rreth 7-vjeçare shihet rrugëve duke ecur e në shpinë bart një thes të madh të mbushur me kanaçe.

Fotografia është realizuar nga një kalimtar rasti. /GazetaExpress/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0