Rama: Brenda 6 muajve s’do të ketë më probleme tarifore dhe jotarifore

Rama: Brenda 6 muajve s’do të ketë më probleme tarifore dhe jotarifore

Në vazhdën e mbledhjeve të dy qeverive, kjo është mbledhja me produktin konkret pasi proceset e nisura ne mbledhjet e kaluara janë në fazën e kokretizimit.

Brenda 6 muajve të vitit të ardhshëm s’do të ketë më probleme tarifore dhe jotarifore. Në pikat e kontrollit kufitar do të vlejnë vetëm dokumentet e njërës palë për të vazhduar veprimtarinë ekonomike në të dyja vendet. Ky është shembull edhe për vëndet e rajonit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0