Përplasen në distancë për Reçakun, Vuçiq ia kthen Walkerit

Përplasen në distancë për Reçakun, Vuçiq ia kthen Walkerit

Kritikave dhe akuzave të Aleksander Vucicit rreth Masakrës së Reçakut, në një intervistë për BBC’në iu është përgjigjur të premten William Walker. Ai ka thënë se Vuçiq me deklaratat e tij e bën punën që e ka bërë gjithmonë edhe gjatë kohës sa i ka shërbyer Millosheviqit si ministër i Propagandës.

Derisa është shprehur i irrituar me faktin që presidenti serb vazhdon ta përmend ende.

Lidhur me deklaratat e Walker ka folur sot kreu i shtetit serb, duke thënë se i vjen keq që e ka irrituar Walkerin.

“Më vjen keq që e kam irrituar z.Walker”, ka thënë Vuçiq, raporton Tanjug, trasnmeton Gazeta Express

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0