Parlamenti Studentor shpall kryetar nderi nipin e komandatit legjendar, Adem Jashari

Parlamenti Studentor shpall kryetar nderi nipin e komandatit legjendar, Adem Jashari

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” në ka shpallur kryetar nderi ish – kryetarin e Parlamentit të Studentëve në UP, Fazli Jashari, i cili është djali i Rifat Jashari (vëllait të komandantit legjendar, Adem Jashari).

Kështu thuhet në komunikatën e dërguar për media nga Parlamenti Studentor.

“Për Parlamentin e Studentëve dhe studentët e UP-së është nder që një anëtar i familjes emblematike Jashari e cila dha shumë për Kosovën,  ishte kryetar i Parlamentit të Studentëve të UP-së”, thuhet në këtë njoftim.

Ndryshe, Fazli Jashari ishte kryetar i Parlamentit të Studentëve në periudhën 2012-2013.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0