1 332 333 334 335 336 10020 / 10058 POSTS
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka kërkuar që të respektohen si flamuri i Shqipërisë po ashtu dhe flamuri i shtetit të Kosovës. “Janë çësh [...]
Këshilltari për dogana dhe tatime i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili ishte dhe drejtori i Doganës së Kosovës, Lulzim Rafuna, ka thënë se [...]
Kosova pret të zgjidhë çështjet e pazgjidhura me Serbinë këtë vit duke arritur një marrëveshje “historike” që do të hapë rrugën për Kosovën për të mar [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dalë në mbrojtje të vendimit të tij për vendosjen e flamurit shtetëror në vend të flamurit kombëtar “Te Rr [...]
Personat që thonë se janë autorizuar nga Qeveria e Kosovës kanë arritur të heqin më në fund flamurin kombëtar shqiptar nga “Rrethi i Flamurit”, në kry [...]
Avokati dhe analisti Dastid Pallaska, ka komentuar debatet dhe zhvillimet rreth zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë të shtetit të Kosovës në hyrj [...]
Rama: Në 2028 mendoj që do të jemi bashkë. Ai në emisionin "Përballë" në "RTSh", ka thënë se në vitin 2028 Kosovën dhe Shqipërinë i sheh bashkë dhe [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot mori pjesë në panairin e prodhimeve vendore dhe forumin ekonomik “10 Vjetori i Pavarësisë Ekonom [...]
EkonomiaSot - 17 dhjetori i vitit të kaluar ishte data kur çmimi i Bitcoin kapi shifrën rekorde prej 20 mijë dollarësh amerikanë. Që nga atëherë po bë [...]
Ligji për Efiçiencë të Energjisë nga sot është i hapur për diskutim publik, ka njoftuar ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. Nëpërmjet nj [...]
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), përkatësisht Divizioni i Lojërave të Fatit gjatë javës së kaluar ka zhvilluar edhe një aksion në komunën e Pris [...]
Rënia e tregjeve gjatë javës së kaluar nuk është një shqetësim i madh për Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN), po këtë e sheh atë si një ‘korrigjim të m [...]
“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës t [...]
Një grup gjerman i të drejtave të konsumatorëve këtë të hëne tha se një gjykatë kishte gjetur se përdorimi i të dhënave personale të Facebook ishte i [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, [...]
Zëvendëskancelari austriak Heinz-Christian Strache shkaktoi një trazirë kur tha se Kosova është pjesë e Serbisë. Shefi i partisë së ekstremit të dj [...]
Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Politikat fiskale në 10 vite: Mësimet për të ardhmen” Për këtë O [...]
Politikëbërësit e Bankës Qendrore Europiane thonë se kriptovalutat si bitcoin dhe bankat e firmat financiare që i tregtojnë, duhet të jenë brenda një [...]
Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) ka organizuar të hënë një tryezë diskutimi me temën “Politikat fiskale në 10 vite: Mësimet për të ardhmen”. [...]
Në kuadër të planit dhe dinamikës investive në tërë Kosovën Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji KEDS ka shtrirë një projekt të rë [...]
Reformat e ndërmarra nga qeveria, por edhe të qenurit portë hyrëse e rëndësishme për Evropën Lindore dhe Ballkanin, kanë bërë që Shqipëria të tërheqë [...]
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka kthyer në prodhim edhe “Bllokun A5” të Termocentralit “Kosova A”. “Aktualisht Korporata është duke operuar [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë çdo mundësi të ndarjes së Kosovës apo të shkëmbimit të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë. [...]
Ministria e Drejtësisë (MD) ka reaguar ndaj rekomandimeve të miratuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës për aktivistët e dënuar të Lëvizjes Vetëvend [...]
Agim Binaku ishte emër nga më të shquarit të gazetarisë sportive në Kosovë dhe më gjerë. Me pikëllim ju njoftojmë se u nda nga jeta kolegu ynë Agim B [...]
1 332 333 334 335 336 10020 / 10058 POSTS