1 2 3 4 5 275 90 / 8233 POSTS
Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani janë pritur me protesta në minierën e Trepçës në Stantërg. Kryeministri Kurti para [...]
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se i ka propozuar kryeministrit Albin Kurti emrat për zëvendësministra. Mustafa ka [...]
Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani janë pritur me protesta në minierën e Trepçës ku pritet të mbahet manifestimi për 31- [...]
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka konfirmuar fillimin e procedurave për hartimin e ligjit për konfiskimin e pasurisë së paligjshme, për të [...]
Është konstituuar Komisioni parlamentar për ekonomi, punësim, tregti, industri dhe investime strategjike. Ky komision do të drejtohet nga deputeti [...]
Pesë anëtarët e familjes Bllaca të Gjilanit janë qëlluar për vdekje nga arma zyrtare e Policisë së Kosovës. Valdete Bllaca, pjesëtare e policisë, të [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se tezja dhe djali i tezes së Valdete Bllacës e kanë lajmëruar Policinë e Kosov [...]
Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philipp Kosnett ka thënë sot në Mitrovicë se Kosova është shtet i pavarur dhe i tillë do të mbetet. “Kosova është [...]
Janë disa raste kur zyrtarët policor të Kosovës, u përfshinë në konflikte që përfunduan me vrasje. 4 anëtarë të një familje  u vranë me armë [...]
Familja Bllaca ka hapur të pame në Cërnicë të Gjilanit, fshat nga ku e kanë prejardhjen pesë të vrarët në tragjedinë e djeshme të Gjilanit. Familj [...]
Tradita e kryerjes së shërbimit ushtarak në Kosovë ka ekzistuar qysh nga koha e pas Luftës së Dytë Botërore, kur Jugosllavia e kishte bërë obligativ [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, në mbledhjen e Qeverisë, tha se nga KQZ ka ardhur një kërkesë më 14 shkurt, dhe tha se e kanë p [...]
Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e qeverisë së kaluar që ka të bëjë me përfitimet e ish-zyrtarëve pas përfundimit të mandatit të tyre. Kry [...]
Në Mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës po bëhen zëvendësimet të sekretarëve të disa ministrive. Është larguar nga pozita e sekretarit të Përg [...]
Qeveria e Kosovës ka votuar sot në mbledhje të qeverisë për shkarkimin e Bordit të Drejtorëve të Telekomit. Kjo u bë me propozim të Ministres së E [...]
Besian Mustafa, ministër i ri i Bujqësisë, ka pezulluar një orë më parë dy nga njerëzit kryesorë të dikasterit qeveritar që drejton, e që dyshohet se [...]
Bordi i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës iu është drejtuar me një letër ministres së Ekonomisë, Rozeta Hajdarit, një ditë pasi që në media u publik [...]
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar edhe njëherë nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti që të mos e heq taksën e vendosur për produktet ser [...]
Ashtu siç tashmë është bërë zakon, Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë në një të ardhme të afërt do të kenë një mbledhje të përbashkët. Se një [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një konferencë për media nga Gjilani, ka pranuar se rreth 100 pjesëtarë të Policisë s [...]
VV ka emëruar pesë zëvendësministra në 15 ministritë e Qeverisë, ndërkaq Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka emëruar zyrtarisht asnjë zëvendësministë [...]
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka folur para mediave pas takimit me homologun e tij në Ko [...]
Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të tillë, por ka thënë se këtë d [...]
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se aktualisht është duke e rishikuar secilin dokument në të cilin kanë punuar udhëheqësia e kaluar. [...]
Duke folur për Ligjin për Pagat, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci tha se ai ligj do të shqyrtohet me shumë kujdes. “Ne duhet të presim se [...]
Fundi i muajit janar të vitit 2020 doli të jetë tragjik për çiftin nga Prizreni, Durim e Suada Hadri. Në Kosovë kanë ndodhur disa raste të vrasjev [...]
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur optimizëm se më 15 mars do ta thyejë bastionin e [...]
Ne vitin 2018, derisa Ministria e Infrastrukturës udhëhiqej nga Pal Lekaj, shpalli konkurs për pozitën e Sekretarit të Përgjithshëm. Kriter kryeso [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Agjencinë e Intelegjencës së Kosovës në 11 vjetorin e krijimit të saj. “Sot unë vizitova Agjencin [...]
Inspektorati Policor i Kosovës i ka rekomanduar sot Policisë së Kosovës, që të suspendojë katër punonjës të Policisë së Kosovës, me arsyetim se kanë [...]
1 2 3 4 5 275 90 / 8233 POSTS