1 2 3 4 5 366 90 / 10964 POSTS
Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se në bazë të vendimit të Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve Publike në krye me Hekuran Murat [...]
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do ta mbajë sot një mbledhje ku pritet të merret vendim lidhur me çështjen e zgjedhjes së Presidentit, pozit [...]
Kreu i IKSHPK-së Naser Ramadani ka njoftuar se është infektuar me COVID 19. Lajmin e ka bërë të ditur i njëjti përmes një shkrimi në Facebook. [...]
Një person ka kërkuar mbrëmë ndihmë mjekësore, pasi siç ka deklaruar fillimisht është sulmuar nga djali i tij, më pas ka pësuar lëndime trupore edhe [...]
Deputeti socialist, Bashkim Fino është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare. Ai ishte prekur nga Covid-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte për [...]
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka deklaruar që kjo parti nuk është përjashtuese, por kur është në pyetje çështja e president [...]
Aeroplani bartës i kontingjentit të parë të vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX, ka ateruar tashmë në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë. [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar Përparim Kryeziun, zëdhënës të Qeverisë. Detyrën e komunikimit me media, Kurti ia ka besuar ish- [...]
Mes marsit dhe fillimit të nëntorit të vitit 2020, 23 për qind e ndërmarrjeve kanë larguar punëtorë nga puna. Rrjedhimisht, rreth 29 mijë punëtorë [...]
Xhafer Gashi pasi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kryetari i degës së AAK-së në Obiliq dhe nga të gjitha funksionet dhe përgjegjësit e tij br [...]
Sot Kosova do të furnizohet me vaksinat Anti-COVID të AstraZenecas nga COVAX. Ata që do të vaksinohen të parët me to do të jenë punëtorët shëndetësor [...]
Është bërë një vit me pandeminë me Covid-19 dhe ndikimet e kësaj sëmundjeje ende të panjohur nuk preken vetëm shëndetin e qytetarëve. Ekonominë e ven [...]
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka shkruar letër kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, pasi ky i fundit është zgjedhur kryeministër i Q [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak më parë ka bërë homazhe për aktorin e ndjerë, Rasim Thaçi-Cima. Kurti pasi bëri homazhe shkroi në librin e [...]
Konstituimi i Legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës, i cili u bë ditë më parë, ku kryetar i saj me shumicë votash u zgjodh Glauk Konjufca nga [...]
Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, ka thënë se tashmë vendi ka hyrë në valën e tretë të pandemisë ku numri i rasteve me Coronavir [...]
Kuvendi Komunal i Mitrovicës sot ka miratuar në mënyrë unanime propozim-vendimin për dhënien e pronës së komunës në shfrytëzim të FSK-së, për ndërtim [...]
Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit. Ai ka disa ditë që ishte [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu iu është kundërpërgjigjur akuzave të bashkëpartiakut të [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të mbledh sot Qeverinë në orën 16:00. Lajmi është bërë i ditur nga zyra për media e kryeministr [...]
Në SHSKUK po trajtohen gjithsej 868 pacientë për koronavirus, prej tyre 720 janë të konfirmuar se janë pozitivë. Prej tyre 32 pacientë janë në gje [...]
Ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Numan Baliq, ka thënë se Duda Balje dhe Emilja Rexhepi nuk mund të përfaqësojnë k [...]
Në përvjetorin e 22-të nga marrja e burrit dhe katër djemve të saj, është rrëfyer Ferdonije Qerkezi. Nga shtëpia muze e Ferdonije Qerkezit në Gjak [...]
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para dy ditësh në Komoran. Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka bërë të ditur se është raportuar se në [...]
Komuna e Prishtinës para dy ditësh ka hapur një tender për trajtimin e qenve endacak. Për këtë janë planifikuar të shpenzohen 50 mijë euro, sh [...]
Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK), Blerim Syla, e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për [...]
Profosori i Universitetit të Prizrenit, Rifat Hoxha pas përballjes me COVID 19, ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit. Kjo është bërë e [...]
Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se kryetarja e Gjykatës Kushtetuese i ka dërguar letër urimi Albin Kurtit pas emërimit kryeministër i vendit. N [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK), ka njoftuar për  836 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së brenda 24 orëve t [...]
Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese kanë mbështetu liberalizimit të vizave për Kosovën, raporton Gazeta Express. Raportuesja për Kosovën në k [...]
1 2 3 4 5 366 90 / 10964 POSTS