1 268 269 270 271 272 276 8100 / 8273 POSTS
Kuvendi i Kosovës ka pranuar nga Qeveria Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi. Lajmin e ka bërë të ditur k [...]
Administrata Tatimore e Kosovës njofton se gjatë muajit janar ka kryer 2,674 kontrolle nëpër biznese. Sipas një komunikate të ATK-së kontrollet jan [...]
Katër nga shtatë të burgosurit që fali presidenti Hashim Thaçi janë në burg për vrasje apo vrasje në tentativë. Një gruaje dhe tre burrave u është [...]
Lëvizja Vetëvendosje nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket demarkacionit më Malin e Zi, duke konfirmuar se nuk do ta votojnë këtë marrëveshje . Depu [...]
Në një Intervistë për mediat shqiptare, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për [...]
Pas deklarimeve nga deputeti i “ Listës Serbe”, Igor Simiq, se nuk do të votojnë demrakacionin pa u themeluar Asociacioni i Komunave me shumicë serb [...]
Qeveria e Kosovës ka ftuar spektrin politik nga opozita, që të përfshihet në procesin e negociatave me Serbinë, duke besuar se procesi po shkon drejt [...]
Infrastruktura rrugore ka qenë top-prioritet i të gjitha qeverive të Kosovës, që nga shpallja e pavarësisë më 17 shkurt, 2008. Në gjithë territorin [...]
Njeriu që njihet si personi që rrëzoi Bankën e Anglisë, George Soros, së fundmi ka publikuar deklarimin e tij të fundit në formularin F-13 rreth pozic [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë, ka thënë se në Kuvend do të shkojë Marrëveshja së bashku me aneks-marrëveshjen dhe me raport [...]
Bitcoin po vazhdon ngritjen për ditën e katërt me radhë, duke përshpejtuar një ngritje që filloi kur preku një nivel mbështetjeje teknike. Kriptova [...]
Shefja e Qeverisë së Serbisë, Anna Brnabic, në një intervistë ka thën se është "befasuar për të keq me deklaratën e Presidentit të Sllovenisë", Borut [...]
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot udhëton për në Belgjikë, ku nesër do të nënshkruhet marrëveshja për sigurime sociale mes [...]
Ish kryeadministratori i parë i UNMIK-ut në Kosovë, Bernard Kushner, ka thënë që veriu i Kosovës ka qenë i ndarë që në fillim pasi nuk donin që të bëh [...]
Tabelat që shkruajnë “nuk pranohen paratë cash” po bëhen një pamje gjithmonë e më e zakonshme nëpër dyqanet dhe restorantet në Suedi, teksa të gjitha [...]
Çmimet e naftës e nisën javën në rritje, duke prekur nivelin më të lartë në dy javët e fundit. Dy referuesit kryesorë po mbështeten nga rimëkëmbja e t [...]
Apple nuk ka njoftuar akoma datat për edicionin 2018 të Worldwide Developers Conference, por sipas disa treguesve thuhet se konferenca mund të nisë më [...]
Qeveria e Kosovës nesër do të mblidhet në një mbledhje, ku do të bëjë tërheqjen e Projektligjit për Demarkacionin nga Kuvendi. Burime brenda qeveri [...]
Mediumi prestigjioz “The Guardian” ka shkruar për Prishtinën, si kryeqytetin më të ri në Evropë, në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës duke thënë [...]
Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se grupi i parlamentar të cilës ajo i takon, kanë [...]
Kryetari i Lëvizjes opozitare pë ndryshim të Malit të Zi “Pokret za promjene”, Nebojsha Medojeviç, ka akuzuar sot qeverinë në Podgoricë se me nënshkri [...]
Google ka larguar një nga pjesët më të rëndësishme të platformës së saj të kërkimit. Kompania ka larguar butonin “view image” (shiko imazhin) në [...]
Kuvendi i Kosovës ende nuk ka caktuar ndonjë datë për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufit [...]
Facebook, kolosi prej dy miliardë përdoruesish që pikërisht mbi të dhënat i ka ngritur themelet e tij, ndodhet përballë një vështirësie ligjore që mun [...]
Për nder të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, zëvendëskryeministri i parë dhe kryediplomati i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bashkuar në një darkë n [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke e hetuar një letër kërcënuese e cila është shfaqur sot në qytetin verior të Zubin Potokut. Letra e cila [...]
Idetë që të gjithë shqiptarët të jetojnë në një shtet dhe ta kenë në president janë dëshmi se të Shqipërisë së madhe dhe ato duhet të ndalen, thotë mi [...]
Komisioni Europian ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës. Gjatë një fjalimi, Edi Rama tha se Shqipëria e Kosova [...]
Gjatë ditës së djeshme, është djegur një fermë e pulave në fshatin Mukushnicë të Skenderajt dhe një stallë e lopëve në fshatin Pataqan i Poshtëm në [...]
Është e pakuptimtë që tash të flitet për vendin e Kosovës në Kombet e Bashkuara dhe, derisa të mos arrihet marrëveshja që do ta kënaqte edhe Prishtinë [...]
1 268 269 270 271 272 276 8100 / 8273 POSTS