1 2 3 4 357 60 / 10703 POSTS
Maskat, distancimi social, dezinfektimet dhe vaksina, janë kryefjalët e jetës sonë, nga fillimi i vitit që sapo mbaroi, aq sa të krijohet përshtypja [...]
Edhe pse Kosova ende nuk është furnizuar me asnjë dozë të vaksinës kundër COVID-19, me ardhjen e kësaj vaksine, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, të [...]
Me kërkesë të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot prej orës 18:00 do të mbahet një Seancë e Jashtëzakonshme e Kuvendit të Koso [...]
Ish-kandidatja e LDK-së për kryeministre në zgjedhjet e fundit, Vjosa Osmani, e ka lënë të hapur mundësinë e kthimit në LDK, në rast se kryesia aktua [...]
Laboratori “Medical & Laboratory Services”, i vajzës së Blerim Devollit, Vlerës, ka fituar tenderin për testimin e punëtorëve të Korporatës Energ [...]
Remzie Mani është rrahur dhe është lidhur mbrëmë në shtëpinë e saj në Gjurgjedell të Kaçanikut, nga tre persona të panjohur, derisa nën kërcënimin e [...]
Ushtruesja e detyrs së presidentit, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka cituar poetin shqiptar Ndre Mjedën. Krejt [...]
Në mëngjesin e sotëm ka vdekur profesori universitar dhe njohësi i të drejtës, Riza Smaka. Lajmi u konfirmua nga anëtarë të familjes së tij, përme [...]
Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet se një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij. Burime [...]
Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur sonte në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se sot rreth orës 1 [...]
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka thënë se për projektin e autostradës që del nga marrëveshja me Serbinë e nënshkruar në SHBA, kanë apliku [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi e ka nisur ditën me një pjesë të deklaratës së tij në Kuvendin e Kosovës. [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sot dhe nesër do të bëhen testime për COVID-19 edhe në Sheshin “Zahir Pajaziti”. Testimi do të b [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar ndarjet buxhetore për projektligjin për Buxhetin e vitit 2021. Pas një debati të ashpër mbi ndarjet [...]
Specializantët me kontratë me subvencione në Kosovë kanë paralajmëruar protestë për shkak që Qeveria e Kosovës nuk ua paguar shtesat në paga, përkund [...]
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, gjatë javës së kaluar u ka dërguar një letër U.D Presidentës së Kosovës, Vjosa Osmanit dhe krerëve [...]
Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi disa herë ka dalë kundër vendimeve të partisë. Rrjedhimisht, për të u raportua se mund të bashkëpunojë me u.d e [...]
Një aksident zinxhiror ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, si pasojë e të cilit 15 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore. [...]
Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje pas rastit tragjik që ka ndodhur dje në Prishtinë. Në njoftimin e policisë thuhet se dje rr [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se gjasat janë se në zgjedhjet e vitit të ardhshëm nga lista e tyre të dalin mbi 65 deputetë. [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kandidaturë në zgjedhjet e reja do të kenë ata që i qëndruan besnikë partisë. [...]
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ka ftuar Prokurorinë e Kosovës bashkë me Policinë që të nisin hetimet lidhur me hyrjen e vaksinave kun [...]
Të paktën tri lloje të rinj të koronavirusit janë zbuluar javët e fundit, në Britaninë e Madhe, Afrikën e Jugut dhe Nigeri. Zbulimet e reja kanë n [...]
Përkundër numrit të madh të personave që humbën jetën, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur si të suksesshme punën e tij në menaxhimin [...]
Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën në orën 11:00 do të mbahet seancë e jashtëzakonshme. Në këtë seancë pritet të votohet Projektligji mbi n [...]
Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publikoi pamje të ambientit të Presidencës ku flamuri dardan shihej ndërsa valvitej [...]
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, u shpreh se sa më shpejt të mbahen zgjedhjet [...]
Infermieri Enlirat Duraku ka 16 ditë që po qëndron në grevë urie, duke kërkuar kështu që infermierëve t’u rritet pagesa e ndërrimit të natës nga 18 e [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë, 6 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 309 raste të reja të infektu [...]
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur seanca e radhës për rastin e Ekrem Likës, ndaj të cilat është ngritur aktakuzë për veprën penale Mas [...]
1 2 3 4 357 60 / 10703 POSTS