Organizata Botërore e Shëndetësisë tregon datën kur do t’i kthehemi normalitetit

Organizata Botërore e Shëndetësisë tregon datën kur do t’i kthehemi normalitetit

Kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Kjo është pyetja që e bën çdo njeri gjatë kësaj periudhe dhe përgjigjen mundohen që ta japin autoritetet shëndetësore, shkencëtarët dhe qeveritë.

Edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë llogaritjet e veta dhe sipas Soumya Swaminathan, jeta normale nuk do të kthehet para vitit 2022.

Lexo Edhe:
Padrejtësia e madhe me vaksinat anti-Covid! Zbulohet kush i ka parablerë gjysmat e dozave
“Vetëm në vitin 2022 do të ketë mjaftueshëm persona të vaksinuar për të zhvilluar imunitet”, tha doktoresha e OBSH-së për CNN.

Sipas saj, vaksina do të jetë e disponueshme shumë më përpara, por efekti i saj nuk do të jetë i menjëhershëm, pasi do të duhet kohë që të prodhohet për vaksinim masiv./A2CNN

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0