Nis takimi i Thaçit me ekipin negociator për dialogun

Nis takimi i Thaçit me ekipin negociator për dialogun

Ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me dy bashkëkryesuesit e ekipit negociator në bisedime me Serbinë, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin.
Ditë më parë Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën e propozuar nga Partia Socialdemokrate bëri që të zgjidhen 12 anëtarë të një ekipi negociator që do të udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, Kryetar i PSD-së dhe Fatmir Limaj nga Nisma Socialdemokrate.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0