Nis mbledhja e Kryesisë pa PDK-në, shkak fotografia e Thaçit

Nis mbledhja e Kryesisë pa PDK-në, shkak fotografia e Thaçit

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Në mbledhjen e thirrur nga kryetarja e Kuvendt, Vjosa Osmani në rend të ditës është propozimi për organizimin dhe funksionalizimin e komisioneve parlamentare.

Në mbledhjen e kaluar në kryesi është vendosur që të krijohen 14 komisione parlamentare.

Partia Demokratike e Kosovës ndërkaq nuk ka marrë pjesë as në mbledhjen e sotme.

Kjo sipas tyre, në shenjë paknaqësie ndaj veprimit të Osmanit për zhvendosjen e fotografisë së presidentit Hashim Thaçi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: