Nesër shkarkohen Flamur Sefaj e Driton Gashi

Nesër shkarkohen Flamur Sefaj e Driton Gashi

Ka përfunduar takimi i Haradinajt në zyrën e presidentit, Hashim Thaçi, lidhur me çështjen e arrestimit të gjashtë shtetasve turq nga Policia e Kosovës, të cilët më pas i ka deportuar për në shtetin turk.

Burime të EkonomiaSot bëjnë t ë ditur se aty u morr vendim për shkarkimin e ministrit të punëve të brendshme, Flamur Sefaj dhe shefit të AKI-së Driton Gashin.

Sipas burimeve tona shkarkimi i Sefajt dhe Gashir do të bëhet publik nesër.

E gjithë kjo pas zhvillimeve të fundit lidhur me arrestimin dhe deportimin e gjashtë të ashtuquajturve gylenistë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0