Në Berlin, nesër do të flitet për dialogun Kosovë-Serbi

Në Berlin, nesër do të flitet për dialogun Kosovë-Serbi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli nesër do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, të cilët do të flasin për dialogun e Kosovës me Serbinë, i cili është në fazën përfundimtare.
Nga ky takim pritet t’i jepet kahje dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0