Momenti kur Apostolova po i tregonte Kurtit se Thaçi dhe Vuçiq po bëjnë plane për ndarje të Kosovës

Momenti kur Apostolova po i tregonte Kurtit se Thaçi dhe Vuçiq po bëjnë plane për ndarje të Kosovës

Sot në emisionin Pressing në T7 shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se në seancën kur u miratua demarkacioni me Malin e Zi, shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, i kishte treguar Albin Kurtit se Hashim Thaçi e Aleksandar Vuqiç janë duke biseduar për ndarje të Kosovës.

EkonomiaSot e posedon pikërisht foton e momentit kur kishte ndodhur kjo bisedë, e cila u zhvillua midis gazit lotsjellës të hedhur atë ditë nga Lëvizja Vetëvendosje. Bëhet fjalë për datën 21 mars të këtij viti. /EkonomiaSot

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0