Mbi 11 mijë e 400 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Mbi 11 mijë e 400 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Në Kosovë që nga data 13 mars kur në Kosovë janë paraqitur rastet e para pozitive me COVID-19, janë regjistruar 29 mijë e 805 raste. Deri më tani janë testuar 120 mijë e 811 persona.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike janë shëruar 833 raste të vdekjes, derisa numri i rasteve aktive është 11 mijë e 431.

Numri total i rasteve pozitive është 29.805 raste nga 120.811 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 833 raste të vdekjes.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0