LDK-ja i kërkon Kurtit heqjen e taksës

LDK-ja i kërkon Kurtit heqjen e taksës

Arben Gashi nga LDK-ja, e ka lutur kryeministrin Kurti që të heq tarifën ndaj Serbisë pasi sipas tij, kjo tarifë vetëm sa e ka prishur pozitën e Kosovës në rrafshin ndërkombtar.

“Sado që Haradinaj është munduar ta glorifikojë këtë gjest ajo vetëm sa e dëmtoi Kosovën. Taksa ishte një mjet i pamenduar mirë. LDK kërkon që taksa të hiqet shpejt dhe pa kushte e që njëkohësisht ne të largojmë inatet primitive politike. Ne duhet të kemi unitet dhe duhet të takohemi”, tha ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: