Ky është qeni hero i Ushtrisë së Kosovës, deri tani ka shpëtuar 3 banorë nën rrënoja

Ky është qeni hero i Ushtrisë së Kosovës, deri tani ka shpëtuar 3 banorë nën rrënoja

Ushtria e Kosovës që dje në mëngjes ka qenë në Shqipëri me ekipet e shpëtimit.

Ata kanë qenë një ndihmë e madhe për të nxjerrë banorët e mbetur në rrënoja.

Ka rënë në sy organizimi dhe përgatitja e tyre, megjithëse Kosova ka vetëm 11 vjet shtet, shkruan Dita.

Por përveç ekipeve, një qen i trajnuar është bërë hero.

Ai ka shpëtuar deri tani tre persona, duke i gjetur nën rrënoja.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0