Kurti pas takimit me Mustafën: U pajtuam që të përgatitemi për rrëzimin e Qeverisë

Kurti pas takimit me Mustafën: U pajtuam që të përgatitemi për rrëzimin e Qeverisë

Kanë filluar takimet e opozitës për t’u koordinuar për mocionin që mund të çojë në shtëpi Qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Me ftesë të kreut të LDK-së, Isa Mustafa, sot ai është takuar me të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Përmes një shkrimi në Facebook këtë e bëri të ditur lideri i VV-së.

Kurti ka shkruar se me Mustafën kanë biseduar për situatën politike, si dhe për mocionin për rrëzim të Qeverisë.

Njoftimi i plotë:

Sot takova kryetarin e LDK-së, z. Isa Mustafa. Biseduam për situatën politike dhe iniciativën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë. Kosova ka nevojë për zhvillim ekonomik e jo për korrupsion institucional. Qytetarët duan qeverisje të re, të mirë e të drejtë dhe jo keqqeverisje që na e rrit borxhin, zhvat buxhetin dhe falimenton ndërmarrjet. U pajtuam që t’i bëjmë përgatitjet e nevojshme për rrëzimin e qeverisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0