Kurti ia ulë pagën vetes dhe kabinetit qeveritar

Kurti ia ulë pagën vetes dhe kabinetit qeveritar

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave për vete, raporton EkonomiaSot.

Kurti tha se ky vendim që sapo mori qeveria nuk prekë pagat e gjygjtarëve dhe Gjykatën Kushtetuese.

Në vendimin e 20 dhjetorit 2017, Qeveria e kaluar kishte vendosur për rritje të pagave për 100 për qind. Kryeministrit Haradinaj nga 1500 euro paga i ishte bërë 2950 euro.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0