Kurti i kthen përgjigje Thaçit

Kurti i kthen përgjigje Thaçit

Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti i është drejtuar sot me anë të një letre, presidentit të vendit, Hashim Thacit.

Kurti shkruan se nuk janë duke hezituar që t’i përgjigjen për mandatarin, dhe nuk e refuzojnë kërkesën për të bërë nominim.

Ai ka përsëritur se janë për mbajtje të zgjedhjeve pas pandemisë, duke shtuar se presidenti dhe partitë janë duke tentuar që të imponojë një rrugë jo kushtetuese pas mocionit të mosbesimit.

Në fund të kësaj letre, kreu i Qeverisë në detyrë e ka pyetur presidentin se pse është duke insistuar për qeverinë e re, në kohë të pandemisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: