Kurti: Heqja e reciprocitetit është shkelje e sovranitetit të Kosovës

Kurti: Heqja e reciprocitetit është shkelje e sovranitetit të Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se qeveria e shantazhuar në krye me Avdullah Hotin e hoqi reciprocitetin ndaj Serbisë, kështu duke u nënshtruar ndaj saj.

Kurti tha se Vetëvendosje nuk e pranon heqjen e masës së resiprocitetit ndaj Serbisë pasi kjo e vendos vendin në pozitën e nënshtruesit.

Këto komente kreu i VV-së i bëri në sheshin “Skenderbeu” në shënjimin e ditës së çlirimit të Kosovës dhe 15 vjetorin e themelimit të Vetëvendosjes.

Tubimit iu bashkuan qindra mijëra që kishin ardhur nga të gjitha qendrat e Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0