Kurti – Borellit: Dialogu duhet të rishikohet dhe rivlerësohet

Kurti – Borellit: Dialogu duhet të rishikohet dhe rivlerësohet

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në takimin që sot patën në Kuvend të Kosoëvs me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Prishtinë – Beograd duhet të rishikohet.

Kurti ka shkruar në Twitter se me Borell e patën kanë diskutuar për dialogun, derisa, shton se ka pohuar se dialogu i lehtësuar nga BE duhet të rishikohet dhe të rivlerësohet.

“Diskutim i frytshëm sot me përfaqësuesin e BE-së, Josep Borrell në vizitën e tij të parë në Kosovë. Unë pohova se dialogu i lehtësuar nga Bashkimi Evropian duhet të rishikohet dhe të rivlerësohet. BE është një forcë për të mirë dhe mbetet e domosdoshme për të ardhmen e rajonit”, ka shkruar Kurti./Express/

Albin Kurti
@albinkurti
Fruitful discussion today with #EU HR @JosepBorrellF on his first visit to #Kosova. I affirmed that EU-facilitated dialogue must be reviewed & renewed. EU is a force for good and remains indispensable for the future of the region.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
31
3:21 PM – Jan 30, 2020
Twitter Ads info and privacy
See Albin Kurti’s other Tweets

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: