Kuçi paralajmëron fundin e Qeverisë Haradinaj, thotë Veseli do të jetë Kryeministër

Kuçi paralajmëron fundin e Qeverisë Haradinaj, thotë Veseli do të jetë Kryeministër

Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi, e ka paralajmëruar ardhjen e Kadri Veselit në krye të Qeverisë. Ka thënë se fitorja e plotë e PDK’së dhe Veselit Kryeministër bëhet kur PDK do të fitojë edhe Prishtinën.

“Kryeministri i ardhshëm Veseli do të jetë edhe më i fort kur ta ketë qeverisjen edhe të Prishtinës”, ka thënë Kuçi, në Kuvendin Zgjedhor të PDK’së në Prishtinë.

Ky zyrtar i PDK’së ka thënë se i kanë mbetur borxh Prishtinës pasi s’është punuar shumë në këtë qytet.

“Prishtina nuk është një rrugë, e një leje ndërtimi. Është pasqyra e republikës së Kosovës për tërë vendin. Nuk ka qytetar i huaj që vjen në Kosovë e që nuk viziton Prishtinën.

“Asnjëherë s’jemi ndjerë rehat pa e fituar Prishtinën. Urani do ta fitojë Prishtinën”, ka thënë Kuçi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0