Krimet e luftës: Gjykimi i krimeve në mungesë problem, kjo është arsyeja

Krimet e luftës: Gjykimi i krimeve në mungesë problem, kjo është arsyeja

Gjykimi i krimeve të luftës në Kosovë po del të jetë problem.

Të dyshuarit nuk po mund të gjykohen as në mungesë për shkak të një pike në nenin përkatës të ligjit për këtë çështje, raporton Klan Kosova.

Avokati Arianit Koci, ka thënë për Klan Kosova se në momentin kur drejtësia ka qasje ndaj personit që është dënuar në mungesë, ai i ka të drejtat e veta dhe mund të kërkojë të përsëritet procedura

COMMENTS

WORDPRESS: 0